Litovel

V súčasnom pivovare v Litoveli sa varí pivo od orku 1893 a tak naviazal na tradiíciu výroby piva v Litoveli, o ktorom sú historické záznamy už od roku 1291. Vďaka svojej kvalite preniklo litovelské pivo za krátku dobu po otvorení pivovaru za hranice hanáckeho regiónu a v období tzv. "prvej republiky" sa litovelskému pivu hovorilo "moravská Plzeň". O dobré meno litovelského piva sa vo svojej dobe pričinil aj slávny zápasník Frištenský, ktorý si vzal za ženu dcéru prvého sládka.

Kráľovské pivo Litovel, značka piva, ktorou sa Pivovar Litovel, a.s. prezentuje na českom, slovenskom aj zahraničnom trhu, má výnimočnú kvalitu, ktorá bola v minulosti aj v poslednom období niekoľkokrát vysoko ocenená odborníkmi z odboru pivovarníctva na prestížnych výstavách a súťažiach. Esteticky riešený obal, zelená preprevka, štíhly tvar fľaše a výrazná etiketa naďalej zdôrazňujú výnimočné postavenie na trhu. Dobré meno a stavovské postavenie značky potvrdzuje v dnešnej dobe aj skutočnosť, že pri štátnych návštevách Českej republiky zahraničnými predstaviteľmi je podávané práve Kráľovské pivo Litovel, čo prestíž tejto značky zvyšuje nielen na našom, ale aj zahraničnom trhu.

Toto delikátne pivo každoročne vyhráva prestížne degustačné súťaže, ako napríklad Pivex. Hrdo drží aj ocenenie a titul Česká pivní pečeť.